رژیم و تغذیه, سبک زندگی, سلامت جسم

غذای ویژه

غذای ویژه

غذای ویژه

غذاهای ویژه به غذاهایی گفته می شود که به طور خاص برای مدیریت علمی رژیم غذایی افرادی تهیه شده است که دارای نیازهای تغذیه ای متمایز و خاص هستند که با استفاده از رژیم غذایی معمولی این نیازها تأمین نمی شوند. غذاهای ویژه به نحوی طراحی، فرمولاسیون و تهیه می شوند که نیاز افراد را با توجه به شرایط , ویژه ای که در آن قرار دارند را کاملا تامین نموده و سبب ارتقاء سلامت مصرف کننده از طریق تامین کامل نیازهای تغذیه ای می شوند.

 

همچنین غذاهای ویژه مواد مغذی مورد نیاز برای مدیریت رژیم غذایی افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای یا شرایط پزشکی خاص که با رژیم غذایی معمولی نیازهای تغذیه ای شان برآورده نمی شود را فراهم می نمایند. این فرآورده ها می توانند مستقیما از راه دهان مصرف شوند یا از طریق لوله گاواژ یا استومی استفاده شوند.

 فست میل بعنوان یک غذای ویژه با توجه به کامل بودن و متناسب بودن از نظر تغذیه ای می تواند به عنوان تنها منبع غذایی یا در کنار سایر وعده های غذایی در شرایط معمول و یا در شرایط خاص و ویژه تغذیه ای مانند دوران کودکی و سنین رشد و همچنین در دوران سالمندی برای ارتقاء سلامت مورد ا ستفاده قرار گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *